A koreaiak nem úgy számolják az életkort ahogy a többi ország. Ha te itt Magyarországon 15 éves vagy, akkor ott a 16. vagy 17. életévedben vagy. Hogy lehet ez? Na ezt szeretném most elmagyarázni és remélem ha eddig nem értettétek akkor most sikerül megértenetek.
Koreai vs magyar életkor
Itthon amikor egy baba megszületik akkor még 0 évesnek tekintjük és pontosan egy év elteltével lép a következő korba. Tehát ha egy gyerek 2017. 11. 21-én született akkor ő 2018. 11. 21-én lesz 1 éves. A koreaiaknál viszont amikor megszületik egy kisbaba ő már valójában 1 évesnek számít, mivel ott a fogantatás idejétől számolnak és 1 évnek tekintik a terhességi időt. Ráadásul a koreai emberek nem a születésnapjukon öregszenek, hanem az év első napján, azaz január 1-jén. Tehát a dec 31-én született kisbaba másnap már 2 éves. Nem számít, hogy ugyan abban az évben születtetek csak az egyikőtök novemberben a másik pedig májusban ugyan úgy 2 évesek lesztek mind a ketten az év 1. napján.
Persze a születésnapjukat ettől függetlenül a tényleges születési napjukon is megünnepelik. Most lehetne kérdezni, hogy de akkor mennyi gyertyát tesznek a tortára. A válasz erre az, hogy nem szoktak rá gyertyát tenni, de ha tesznek se szokták számolni inkább csak a díszítés miatt teszik rá.
Ezt a hagyományt maguk a koreaiak is utálják, de mégis ragaszkodnak hozzá. Ott egyébként is nagyon fontos, hogy hány éves vagy pontosan és hogy ki az idősebb akár 1 perccel, a megnevezések miatt. (Oppa, Noona, Hyung, Unnie)
Most próbáld meg te is kiszámolni hány éves lennél Koreában. Számold össze hány évben éltél összesen. A születési évedtől a mostaniig. Ez a szám lesz a te koreai életkorod.
Remélem sikerült valamennyire érthetően elmagyaráznom. ^.^